Opieka nad psem

Linki treningowe dla psa – jak wybrać najlepszą?

Linki treningowe dla psa to bardzo istotny element wyposażenia, dzięki któremu trenowania psa będzie bardziej skuteczne i wygodniejsze. Najlepiej tego typu ćwiczenia wdrożyć już w pierwszych tygodniach pracy ze szczeniakiem. Sprawdź, jak dobrać odpowiednią! 

  1. Jak działa linka treningowa?
  2. Czy linki treningowe mają za zadanie przytrzymać psa?
  3. Jakie linki treningowe najlepiej sprawdzą się na początku?
  4. Czym kierować się, wybierając linki treningowe dla psa?

Linki treningowe dla psa pozwalają wyćwiczyć psa w chodzeniu tuż obok człowieka, a także wspierają trening posłuszeństwa. 

Jak działa linka treningowa?

Smycz treningowa czy linka to sprzęt używany przez właścicieli psów, które niezbyt dobrze reagują na przywołanie. Świetnie sprawdza się także przy psach myśliwskich oraz młodych. Kluczową kwestią jest także obowiązek trzymania psa na smyczy w miejscach publicznych. 

W trudnym okresie dojrzewania linka pozwala nauczyć psa chodzenia przy nodze, rezygnacji z szarpania czy wyrywania. W efekcie można ją poluzować, a pies nadal będzie szedł prawidłowo. 

Chcąc nauczyć psa reagowania warto sprawdzić ofertę Malier Studio

Czy linki treningowe mają za zadanie przytrzymać psa?

Linki treningowe dla psa mają przede wszystkim nauczyć psa prawidłowego chodzenia przy nodze, zarówno na smyczy, jak i bez niej. 

Miejsca, w których obowiązuje nakaz trzymania psa to szereg obszarów publicznych, takich jak parki, chodniki i deptaki. Posiadanie profesjonalnej linki o odpowiedniej długości pozwoli bezpiecznie i spokojnie utrzymać nawet energicznego psa. 

Jakie linki treningowe najlepiej sprawdzą się na początku?

W miejscach, gdzie obowiązuje nakaz trzymania psa, konieczne jest stosowanie smyczy lub linki. W zależności od umiejętności właściciele i samego czworonoga, niezbędna może okazać się wytrzymała linka treningowa, która pozwoli zamortyzować szarpanie i bezpiecznie prowadzić wyrywającego się psa. 

Czym kierować się, wybierając linki treningowe dla psa?

 Odpowiednia linka treningowa powinna być przede wszystkim bardzo odporna na wszelkie uszkodzenia i pęknięcia. Zwykle jej długość wynosi od 5 do 15 metrów. Dodatkowo konieczne są odpowiednie szelki, bądź ewentualnie obroża. 

Ze względu na zabrudzenia, warto wybrać linkę z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu nie zniszczy się od błota i wilgoci. Odpowiednia linka powinna być bardzo lekka i gładka. Na jej powierzchni nie powinno być żadnych dodatkowych elementów w które pies mógłby się zaplątać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *