Opieka nad psem

Młodzi właściciele psów troszczą się o środowisko – wynika z badań

Ponad 70% właścicieli psów do 30. roku życia zwraca uwagę na to, jak produkcja karm wpływa na ochronę środowiska – wynika z badań przeprowadzonych przez Kantar na zlecenie Butcher’s Pet Care Polska. Dla osób w przedziale 30-39 lat również jest to ważne, ale procentowy odsetek tych właścicieli jest nieco mniejszy. Skąd wynikają takie przekonania młodych ludzi?

DBAŁOŚĆ O ŚRODOWISKO

Dla młodych pet parents w wieku 20-29 lat jedną z istotnych ról odgrywa ochrona środowiska. W badaniach aż 74% z nich przyznało, że zwraca uwagę na to, że w trakcie produkcji posiłków producenci minimalizują negatywny wpływ na środowisko. Dla porównania respondenci w przedziale 30-39 lat stanowili już 67%.

Idąc tym trendem możemy przypuszczać, że im młodsze osoby, tym ważniejsze jest dla nich świadome dbanie o środowisko w trakcie produkcji karm. Marka Butcher’s nie przechodzi obojętnie obok klimatu, redukując ślad węglowy (CO2). – Redukujemy ślad węglowy zmniejszając emisję gazów cieplarnianych o około 150 ton rocznie. Jednocześnie nasza fabryka generuje aż 85% własnej energii elektrycznej – podkreśla Magdalena Sztylkowska, head of marketing w Butcher’s Pet Care Polska.

Posiłki dla czworonogów powstają w nowoczesnej fabryce w Wielkiej Brytanii, która w przeważającym zakresie wykorzystuje zasoby odnawialne. Poza energią elektryczną, pozyskiwaną z paneli słonecznych zakład czerpie energię z wody deszczowej, dzięki czemu poza fabryką, sama siedziba główna Butchers’a również jest w pełni energooszczędna.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ MARKI BUTCHER’S

Innym elementami, dzięki któremu Butcher’s przyczynia się do ochrony środowiska są: jedzenie dostarczane przez lokalnych dostawców oraz opakowania przeznaczone do recyklingu. Puszki marki Butcher’s nadają się w 100% do recyklingu, dzięki czemu mogą zyskać nowe życie jako części do roweru lub… kolejne opakowanie na przepyszne karmy.

– Od lat współpracujemy wyłącznie z lokalnymi i sprawdzonymi dostawcami z Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dzięki temu także minimalizujemy ślad węglowy powstający przy transporcie składników do naszej fabryki. W trosce o naszą planetę nasze karmy są zamknięte w opakowaniach przyjaznych środowisku – dodaje Sztylkowska.

Historia marki Butcher’s rozpoczęła się w latach 60-tych ubiegłego wieku. Wówczas Fred i Alice Bakerowie otworzyli sklep mięsny w hrabstwie Warwickshire w niewielkiem mieścinie Rugby. W 1987 roku ich syn, Graham postanowił połączyć swoją miłość do psów z rodzinnym biznesem, tworząc markę Butcher’s Pet Care, których produkty zrewolucjonizowały rynek karm i podbiły serca psich rodziców.

Badania Kantar zostało przeprowadzone w drugiej połowie lipca 2022 roku wśród respondentów w wieku 20-39 lat mieszkających w dużych miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

O Butcher’s:

Tradycja Butcher’s sięga roku 1987, kiedy to Graham Baker założył małe rodzinne przedsiębiorstwo, które przez lata, dzięki zaangażowaniu i pasji właścicieli oraz pracowników, stało się firmą o zasięgu międzynarodowym. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych producentów mokrej karmy dla psów w Wielkiej Brytanii. U podstaw tworzenia receptur Butcher’s leży dbałość o wysoką jakość składników oraz o ich naturalność, co jest gwarancją zdrowia zwierząt.

Pies w domu

Posiadanie psa może pomóc ci żyć dłużej. Kompleksowy przegląd badań opublikowanych w latach 1950-2019 wykazał, że u właścicieli psów zmniejszał poziom ryzyka śmierci. Badania sugerują, że właściciele psów mają niższy poziom ciśnienia krwi i lepiej reakcję na stres. Nawet samo mieszkanie z psem robi różnicę – ludzie, którzy doświadczyli wcześniej incydentów wieńcowych, również w badaniach wychodzili znacznie lepiej niż osoby żyjące bez zwierzęcia. Badania wykazały, że więź między człowiekiem a psami zmniejsza stres, który jest główną przyczyną problemów sercowo-naczyniowych. Poza tym psy motywują do czynności fizycznych i spacerów na świeżym powietrzu.

Twój psi towarzysz może poprawić komfort i jakość twojego życia oraz złagodzić napięcia związane z problemami dnia codziennego. Liczne badania pokazują, że psy i psy terapeutyczne pomagają złagodzić stres i niepokój. Nawet głaskanie naszego psa obniża ciśnienie krwi, tętno, spowalnia oddech i rozluźnia napięcie mięśni. Naukowcy odkryli, że zaledwie 10 minut głaskania psa może mieć znaczący wpływ. Uczestnicy badania mieli znaczną niższy poziom kortyzolu, głównego hormonu stresu.

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. A przyjaciel to istota, która będzie z nami na dobre i na złe. Nieważne jakimi jesteśmy ludźmi, jaki mamy kolor skóry, wiek, sytuację finansową, gdzie mieszkamy, co lubimy robić. On przy nas będzie zawsze.

Psy są świetnymi towarzyszami, niezależnie od tego, czy chodzimy z nimi na spacery, przytulamy się na kanapie, czy bawimy w aportowanie, dzięki czemu jesteś szczęśliwszy i zdrowszy. Oto dlaczego posiadanie psa w twoim życiu ma wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Są zabawne, podnoszą na duchu i czasami wydaje się, że rozumieją nas w sposób, w jaki żaden inny człowiek nie może. Nauka wciąż udowadnia, że ​​zwierzęta w naszym życiu oferują nam znacznie więcej niż tylko towarzystwo. Dzieląc nasze domy, zwierzęta domowe mogą pomóc nam złagodzić ból fizyczny lub psychiczne i chronić nas przed alergiami. Specjalnie wyszkolone psy mogą nawet wywąchać rozwijające się choroby i ostrzec nas przed jedzeniem, którego nie powinniśmy jeść.

Podstawową korzyścią dla zdrowia wynikającą z posiadania psa jest poprawa kondycji fizycznej. Czworonożny pupil to bowiem najlepszy motywator do wyjścia z domu. Dłuższe spacery z psem dobrze wpływają na zdrowie i pomagają utrzymać dobrą formę. Wystarczą 2 wyjścia po 15 minut, by zmniejszyć ryzyko otyłości.

Co więcej, istnieje wiele badań naukowych, które dowodzą, że obcowanie z psem obniża ciśnienie, poziom cholesterolu i w efekcie minimalizuje ryzyko zawału. Ponadto osoby posiadające pupila rzadziej cierpią na: katar, kaszel, bóle pleców czy bezsenność. Psy potrafią również wykryć spadek cukru, atak epilepsji, a nawet niektóre nowotwory i to zasygnalizować.

Udowodniono także pozytywny wpływ kontaktów z psem na zdrowie dzieci. Obcowanie z pupilem przekłada się na odporność i rzadsze zapadanie na infekcje dolnych dróg oddechowych, astmę i alergie. Dzieci, które wychowują się w domu z psem, wykazują także lepiej rozwinięte umiejętności społeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *