Opieka nad psem

Młodzi właściciele psów troszczą się o środowisko – wynika z badań

Ponad 70% właścicieli psów do 30. roku życia zwraca uwagę na to, jak produkcja karm wpływa na ochronę środowiska – wynika z badań przeprowadzonych przez Kantar na zlecenie Butcher’s Pet Care Polska. Dla osób w przedziale 30-39 lat również jest to ważne, ale procentowy odsetek tych właścicieli jest nieco mniejszy. Skąd wynikają takie przekonania młodych ludzi?

DBAŁOŚĆ O ŚRODOWISKO

Dla młodych pet parents w wieku 20-29 lat jedną z istotnych ról odgrywa ochrona środowiska. W badaniach aż 74% z nich przyznało, że zwraca uwagę na to, że w trakcie produkcji posiłków producenci minimalizują negatywny wpływ na środowisko. Dla porównania respondenci w przedziale 30-39 lat stanowili już 67%.

Idąc tym trendem możemy przypuszczać, że im młodsze osoby, tym ważniejsze jest dla nich świadome dbanie o środowisko w trakcie produkcji karm. Marka Butcher’s nie przechodzi obojętnie obok klimatu, redukując ślad węglowy (CO2). – Redukujemy ślad węglowy zmniejszając emisję gazów cieplarnianych o około 150 ton rocznie. Jednocześnie nasza fabryka generuje aż 85% własnej energii elektrycznej – podkreśla Magdalena Sztylkowska, head of marketing w Butcher’s Pet Care Polska.

Posiłki dla czworonogów powstają w nowoczesnej fabryce w Wielkiej Brytanii, która w przeważającym zakresie wykorzystuje zasoby odnawialne. Poza energią elektryczną, pozyskiwaną z paneli słonecznych zakład czerpie energię z wody deszczowej, dzięki czemu poza fabryką, sama siedziba główna Butchers’a również jest w pełni energooszczędna.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ MARKI BUTCHER’S

Innym elementami, dzięki któremu Butcher’s przyczynia się do ochrony środowiska są: jedzenie dostarczane przez lokalnych dostawców oraz opakowania przeznaczone do recyklingu. Puszki marki Butcher’s nadają się w 100% do recyklingu, dzięki czemu mogą zyskać nowe życie jako części do roweru lub… kolejne opakowanie na przepyszne karmy.

– Od lat współpracujemy wyłącznie z lokalnymi i sprawdzonymi dostawcami z Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dzięki temu także minimalizujemy ślad węglowy powstający przy transporcie składników do naszej fabryki. W trosce o naszą planetę nasze karmy są zamknięte w opakowaniach przyjaznych środowisku – dodaje Sztylkowska.

Historia marki Butcher’s rozpoczęła się w latach 60-tych ubiegłego wieku. Wówczas Fred i Alice Bakerowie otworzyli sklep mięsny w hrabstwie Warwickshire w niewielkiem mieścinie Rugby. W 1987 roku ich syn, Graham postanowił połączyć swoją miłość do psów z rodzinnym biznesem, tworząc markę Butcher’s Pet Care, których produkty zrewolucjonizowały rynek karm i podbiły serca psich rodziców.

Badania Kantar zostało przeprowadzone w drugiej połowie lipca 2022 roku wśród respondentów w wieku 20-39 lat mieszkających w dużych miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

O Butcher’s:

Tradycja Butcher’s sięga roku 1987, kiedy to Graham Baker założył małe rodzinne przedsiębiorstwo, które przez lata, dzięki zaangażowaniu i pasji właścicieli oraz pracowników, stało się firmą o zasięgu międzynarodowym. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych producentów mokrej karmy dla psów w Wielkiej Brytanii. U podstaw tworzenia receptur Butcher’s leży dbałość o wysoką jakość składników oraz o ich naturalność, co jest gwarancją zdrowia zwierząt.

Pies w domu

Psy mogą być przy tobie, nawet jeśli ludzie nie mogą. Oferują bezwarunkową miłość, wsparcie emocjonalne i ciągłą przyjemność, które pomagają powstrzymać izolację społeczną. Małe, australijskie badanie wykazało, że posiadanie psa zmniejsza uczucie samotności. Większość badanych uważa, że ​​interakcja ze zwierzętami zmniejsza samotność. Większość zgadza się, że interakcje między człowiekiem a zwierzęciem mogą pomóc w rozwiązaniu problemu poczucia odizolowania.

Samo patrzenie na psa może podnieść na duchu: badanie przeprowadzone w 2009 roku w Japonii wykazało, że patrzenie w oczy psa podnosi poziom oksytocyny, znanej również jako „hormon miłości”. Poza ogólnymi korzyściami zdrowotnymi wynikającymi z posiadania psa, są one naturalnymi wzmacniaczami nastroju. Według badania z 2017 roku osoby z AIDS rzadziej cierpią na depresję, jeśli mają zwierzaka.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – to przysłowie znane nie od dziś. Są niezwykle towarzyskie, radosne i potrafią poprawić humor nawet w najgorszy dzień. Dlaczego jeszcze warto zostać psim opiekunem? Dziś opowiemy o tym, jakie są największe zalety posiadania psa.

Plusy posiadania psa można właściwie wymieniać bez końca. Zanim jednak zaczniemy przekonywać Cię o tym, jak wspaniale jest mieć psa, musimy wspomnieć też o tej trudniejszej stronie medalu. W końcu każdy, kto decyduje się na jego posiadanie, powinien być świadom zarówno zalet, jak i… wad, których, naszym zdaniem, jest na szczęście zdecydowanie mniej. Pies wnosi do życia wiele radości, ale również obowiązków – trzeba regularnie wychodzić z nim na spacery, odwiedzać lekarza weterynarii oraz zawsze brać go pod uwagę, kiedy planujesz wyjazd czy wakacje.

Pamiętaj też o tym, że pies Cię pokocha i uczyni Twoje życie lepszym tylko wtedy, jeśli… Ty też go pokochasz. Jeśli opieka nad nim będzie dla Ciebie tylko przykrym obowiązkiem, pies z pewnością to wyczuje i również będzie podchodził do Ciebie z dystansem.

Dlaczego warto mieć psa? Powody można wymieniać w nieskończoność. Niezwykle ważne jest jednak, byś zanim zdecydujesz się wziąć pod opiekę czworonoga, kilka razy dokładnie przemyślał swoją decyzję. Psy są wspaniałe, ale opieka nad nimi jest czasochłonna. Zastanów się, czy jesteś gotowy poświęcić psiakowi sporą część swojego wolnego czasu przez najbliższe 8-10 lub więcej lat.

Oddanie niechcianego psa do schroniska po tym, jak zdąży już przywiązać się do Ciebie, pozostawi duży ślad na jego psychice. Biorąc go pod swój dach, pamiętaj o słowach z Małego Księcia „Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”. Bądź więc odpowiedzialny i kiedy już zdecydujesz się na przygarnięcie czworonoga, dbaj o niego i nie rezygnuj, nawet w chwilach, kiedy będzie nieco trudniej.

Jeśli świadomie i odpowiedzialnie podejmiesz decyzję, pies z pewnością stanie się pełnoprawnym członkiem rodziny oraz sprawi, że Twoje życie stanie się lepsze i pełniejsze. W trudnych chwilach poprawi humor, zmotywuje do codziennego ruchu, pomoże w stresujących momentach życia. Ty w zamian daj mu kochający dom i otocz opieką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *