Opieka nad psem

Świąteczny prezent dla psa – kilka praktyczny pomysłów

Coraz więcej osób decyduje się na świąteczny prezent dla psa i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu w tym wyjątkowym czasie pragniemy obdarować wszystkich, na których nam zależy. Dlaczego więc nie podarować psu choćby drobnego prezentu? Niech i Twój czworonożny pupil wie, że w święta Bożego Narodzenia dzielimy się miłością!

1. Świąteczny prezent dla psa – czy Twój pies potrzebuje podarunku?

2. Kilka pomysłów na świąteczne prezenty dla psa

Świąteczne prezenty to chyba jedna z ulubionych tradycji Polaków. Obdarowujemy członków rodziny, przyjaciół, współpracowników. Czasem zdarza się, że kupujemy coś dla nieznanych osób. Do listy tych, którzy niewątpliwie zasługują na naszą pamięć i gest, coraz częściej dołączają zwierzaki. Podaruj swojemu pupilowi coś, czym zajmiesz go podczas świąt lub coś, co przyda się Wam przez kolejne miesiące. Dzięki Accdog znajdziesz praktyczny prezent dla każdego psa.

1. Świąteczny prezent dla psa – czy Twój pies potrzebuje podarunku?

Wierne, oddane, kochające… psiaki zasługują na naszą troskę i pamięć. Być może niektórzy uznają, że prezent dla czworonożnego pupila to jedynie fanaberia. W końcu idealnym prezentem jest troska, którą obdarowujemy psiaka na co dzień. Ale przy tak szczególnej okazji warto podarować swojemu pupilowi coś wyjątkowego. Coś, dzięki czemu pokażesz swojemu przyjacielowi, że jest dla Ciebie ważny i zawsze o nim pamiętasz. 

2. Kilka pomysłów na świąteczne prezenty dla psa

Zastanawiasz się, co podarować w prezencie świątecznym Twojemu psu? Jeśli to Wasze pierwsze wspólne święta, a może odwrotnie – spędzacie je razem już od dawna i nie masz pomysłu na prezent dla psa, być może zainspirują Cię nasze podpowiedzi.

  • naturalne przysmaki – który piesek nie ucieszy się z pysznych przysmaków? Niech i Twój pupil odczuje atmosferę świąt! Zadbaj jednak o to, by otrzymał zdrowe, naturalne jedzenie
  • naturalne gryzaki
  • obroża odblaskowa – dbałość o bezpieczeństwo pupila to najwyższy przejaw troski. Okaż mu ją, kupując odblaskową obrożę. Dzięki niej piesek będzie bezpieczny podczas wieczornych lub nocnych spacerów
  • zabawki edukacyjne (np. mata węchowa) – przydadzą się, kiedy masz więcej czasu na zabawę z psem, ale i wtedy, gdy Twój pupil jest sam i się nudzi. Najlepszy prezent to taki, który sprawi psu dużo radości i to przez wiele miesięcy
  • ubranka na długie zimowe spacery –
  • wygodne legowisko
  • personalizowana, wodoodporna obroża lagune – wysokiej jakości obroża z imieniem psiaka i numerem telefonu to prezent również dla właściciela. Obroża jest trwała i łatwo ją wyczyścić.

Materiał zewnętrzny

Pies w domu

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – to przysłowie znane nie od dziś. Są niezwykle towarzyskie, radosne i potrafią poprawić humor nawet w najgorszy dzień. Dlaczego jeszcze warto zostać psim opiekunem? Dziś opowiemy o tym, jakie są największe zalety posiadania psa.

Plusy posiadania psa można właściwie wymieniać bez końca. Zanim jednak zaczniemy przekonywać Cię o tym, jak wspaniale jest mieć psa, musimy wspomnieć też o tej trudniejszej stronie medalu. W końcu każdy, kto decyduje się na jego posiadanie, powinien być świadom zarówno zalet, jak i… wad, których, naszym zdaniem, jest na szczęście zdecydowanie mniej. Pies wnosi do życia wiele radości, ale również obowiązków – trzeba regularnie wychodzić z nim na spacery, odwiedzać lekarza weterynarii oraz zawsze brać go pod uwagę, kiedy planujesz wyjazd czy wakacje.

Pamiętaj też o tym, że pies Cię pokocha i uczyni Twoje życie lepszym tylko wtedy, jeśli… Ty też go pokochasz. Jeśli opieka nad nim będzie dla Ciebie tylko przykrym obowiązkiem, pies z pewnością to wyczuje i również będzie podchodził do Ciebie z dystansem.

Pies to jedno z dwóch najbardziej wszechobecnych i najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie ( drugi to kot). Od ponad 12 000 lat żyje z ludźmi jako towarzysz polowań , obrońca i opiekun oraz właśnie przyjaciel. Pies wyewoluował z szarego wilka w ponad 400 różnych ras. Istoty ludzkie odegrały główną rolę w kształtowaniu psów, które spełniają różne potrzeby społeczne. Dzięki najbardziej podstawowym formom inżynierii genetycznej psy zostały wyhodowane w celu uwydatnienia instynktów, które były widoczne podczas ich najwcześniejszych spotkań z ludźmi. Chociaż szczegóły dotyczące ewolucji psów nie są do końca znane, pierwsze psy były myśliwymi o wyostrzonych zmysłach wzroku i węchu. Ludzie rozwinęli te instynkty i stworzyli nowe rasy odpowiadające swoim potrzebom i upodobaniom.

Psy są odmiennie traktowane w różnych częściach świata. Cechy takie jak lojalność, opiekuńczość i wierność zapewniły psom ważną pozycję w zachodnim społeczeństwie, a w Europie i Stanach Zjednoczonych opieka i karmienie psów stało się biznesem wartym dużo pieniędzy. Cywilizacja zachodnia nadała relacjom między człowiekiem a psem wielkie znaczenie, ale w niektórych krajach rozwijających się i na wielu obszarach Azji psy nie cieszą się takim samym szacunkiem. W niektórych rejonach świata psy są używane jako zwierzęta juczne, a nawet jako pokarm dla człowieka. W Europie psy są chronione i podziwiane. W starożytnym Egipcie za czasów faraonów psy uważano za święte.

Posiadanie psa to nie tylko plusy, ale także minusy. Jednak wad jest zdecydowanie mniej. Wiele z nich wynika z nieodpowiedzialnej i nieprzemyślanej decyzji lub nieumiejętności obchodzenia się ze zwierzęciem.

Trzeba wiedzieć, że utrzymanie psa kosztuje. Wymaga zakupu karmy i innych akcesoriów, takich jak: obroże, smycze, zabawki, miski czy legowisko. Jednak najdroższe są usługi weterynaryjne, szczepienia, leki czy specjalistyczne preparaty zwalczające pasożyty. Wprawdzie koszty te rozkładają się w czasie, jednak trzeba się z nimi liczyć.

Pies wymaga opieki i poświęcenia mu czasu. Spacery są obowiązkowe, bez względu na porę, pogodę czy ochotę. Zwłaszcza szczeniaki wymagają częstego wyprowadzania i szczególnej troski. Poza tym psa trzeba nauczyć właściwych zachowań, by nie był uciążliwy dla otoczenia i mógł bez obaw zostawać w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *