Opieka nad psem

Świąteczny prezent dla psa – kilka praktyczny pomysłów

Coraz więcej osób decyduje się na świąteczny prezent dla psa i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu w tym wyjątkowym czasie pragniemy obdarować wszystkich, na których nam zależy. Dlaczego więc nie podarować psu choćby drobnego prezentu? Niech i Twój czworonożny pupil wie, że w święta Bożego Narodzenia dzielimy się miłością!

1. Świąteczny prezent dla psa – czy Twój pies potrzebuje podarunku?

2. Kilka pomysłów na świąteczne prezenty dla psa

Świąteczne prezenty to chyba jedna z ulubionych tradycji Polaków. Obdarowujemy członków rodziny, przyjaciół, współpracowników. Czasem zdarza się, że kupujemy coś dla nieznanych osób. Do listy tych, którzy niewątpliwie zasługują na naszą pamięć i gest, coraz częściej dołączają zwierzaki. Podaruj swojemu pupilowi coś, czym zajmiesz go podczas świąt lub coś, co przyda się Wam przez kolejne miesiące. Dzięki Accdog znajdziesz praktyczny prezent dla każdego psa.

1. Świąteczny prezent dla psa – czy Twój pies potrzebuje podarunku?

Wierne, oddane, kochające… psiaki zasługują na naszą troskę i pamięć. Być może niektórzy uznają, że prezent dla czworonożnego pupila to jedynie fanaberia. W końcu idealnym prezentem jest troska, którą obdarowujemy psiaka na co dzień. Ale przy tak szczególnej okazji warto podarować swojemu pupilowi coś wyjątkowego. Coś, dzięki czemu pokażesz swojemu przyjacielowi, że jest dla Ciebie ważny i zawsze o nim pamiętasz. 

2. Kilka pomysłów na świąteczne prezenty dla psa

Zastanawiasz się, co podarować w prezencie świątecznym Twojemu psu? Jeśli to Wasze pierwsze wspólne święta, a może odwrotnie – spędzacie je razem już od dawna i nie masz pomysłu na prezent dla psa, być może zainspirują Cię nasze podpowiedzi.

  • naturalne przysmaki – który piesek nie ucieszy się z pysznych przysmaków? Niech i Twój pupil odczuje atmosferę świąt! Zadbaj jednak o to, by otrzymał zdrowe, naturalne jedzenie
  • naturalne gryzaki
  • obroża odblaskowa – dbałość o bezpieczeństwo pupila to najwyższy przejaw troski. Okaż mu ją, kupując odblaskową obrożę. Dzięki niej piesek będzie bezpieczny podczas wieczornych lub nocnych spacerów
  • zabawki edukacyjne (np. mata węchowa) – przydadzą się, kiedy masz więcej czasu na zabawę z psem, ale i wtedy, gdy Twój pupil jest sam i się nudzi. Najlepszy prezent to taki, który sprawi psu dużo radości i to przez wiele miesięcy
  • ubranka na długie zimowe spacery –
  • wygodne legowisko
  • personalizowana, wodoodporna obroża lagune – wysokiej jakości obroża z imieniem psiaka i numerem telefonu to prezent również dla właściciela. Obroża jest trwała i łatwo ją wyczyścić.

Materiał zewnętrzny

Pies w domu

Każdy kto żył jako dziecko z psem, wychowywał się z nim, wie co to oznacza. Teraz, w dorosłym życiu, wiesz co to odpowiedzialność, umiesz zatroszczyć się o innych. Szczególnie polecane jest towarzystwo psa w przypadku posiadania tylko jednego dziecka.

Samo patrzenie na psa może podnieść na duchu: badanie przeprowadzone w 2009 roku w Japonii wykazało, że patrzenie w oczy psa podnosi poziom oksytocyny, znanej również jako „hormon miłości”. Poza ogólnymi korzyściami zdrowotnymi wynikającymi z posiadania psa, są naturalnymi wzmacniaczami nastroju. Według badania z 2017 roku osoby z AIDS rzadziej cierpią na depresję, jeśli mają zwierzaka.

Psy mają zbawienny wpływ na naszych seniorów. Terapia poprzez kontakt ze zwierzętami poprawia funkcje poznawcze mieszkańców domów opieki i szpitali. Chorzy takich domów opieki najczęściej borykają się z problemami psychicznymi i pozostają w opiece długoterminowej. Towarzystwo psów dobrze wpływa również na chorych z demencją. Następuje znaczny spadek zachowań pobudzonych oraz poprawia się zdolność interakcji społecznych.

Najlepszy przyjaciel na czterech łapach zapewnia bezwarunkową miłość i wsparcie, co jest szczególnie ważne w trudnych czasach. Chociaż ludzie mogą myśleć, że opiekujemy się naszymi psimi towarzyszami, jest to wzajemne: psy opiekują się również nami, a nauka to potwierdza.
Miejmy psy, kochajmy psy i cieszmy się ich towarzystwem. Na pewno wyjdzie nam to na dobre!

Psy mogą być przy tobie, nawet jeśli ludzie nie mogą. Oferują bezwarunkową miłość, wsparcie emocjonalne i ciągłą przyjemność, które pomagają powstrzymać izolację społeczną. Małe, australijskie badanie wykazało, że posiadanie psa zmniejsza uczucie samotności. Większość badanych uważa, że ​​interakcja ze zwierzętami zmniejsza samotność. Większość zgadza się, że interakcje między człowiekiem a zwierzęciem mogą pomóc w rozwiązaniu problemu poczucia odizolowania.

Samo patrzenie na psa może podnieść na duchu: badanie przeprowadzone w 2009 roku w Japonii wykazało, że patrzenie w oczy psa podnosi poziom oksytocyny, znanej również jako „hormon miłości”. Poza ogólnymi korzyściami zdrowotnymi wynikającymi z posiadania psa, są one naturalnymi wzmacniaczami nastroju. Według badania z 2017 roku osoby z AIDS rzadziej cierpią na depresję, jeśli mają zwierzaka.

Jeśli szukasz partnera, być może czas na psa. Obecność psa może sprawić, że ludzie będą wydawać się bardziej sympatyczni i atrakcyjni. W serii badań mężczyźni częściej otrzymywali numer telefonu kobiety, gdy mieli ze sobą psa. W innym badaniu naukowcy poprosili osoby o ocenę ludzi na zdjęciach i stwierdzili, że ludzie wyglądali na szczęśliwszych i bardziej zrelaksowanych, gdy pojawiali się z psem. Badanie przeprowadzone przez Pet Wingman wykazało, że mężczyźni i kobiety częściej przesuwają w prawo (w aplikacjach randkowych), gdy dołączają zdjęcie profilowe swojego szczeniaka. Kobiety odniosły większe korzyści niż mężczyźni z psami w swoich profilach.

Chodzenie z psim towarzyszem może uczynić nas bardziej przystępnymi i zachęcić ludzi do rozmowy. Pomyśl, ile razy rozmawiałeś z innymi ludźmi, niezależnie od tego, czy są to Twoi sąsiedzi, czy nowi przyjaciele w psim parku . Naukowcy odkryli, że około 40 procent właścicieli psów łatwiej nawiązało przyjaźnie. Psy to doskonały sposób na poznanie nieznajomych i nawiązanie nowych przyjaźni. Ludzie, którzy są silnie przywiązani do zwierzaka, są zdolni do zbudowania silniejszej więzi w swoich relacjach międzyludzkich i społecznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *