Szczenię w mieszkaniu. Jak uniknąć zniszczeń?

Decyzja o adopcji psa nie powinna być pochopna, ale podjęta rozważnie i dobrze przemyślana. Tylko wtedy zdołamy w pełni przygotować się na wszystkie okoliczności, jakie wiążą się z posiadaniem czworonoga, zarówno te przyjemne, jak i przykre. A że tych drugich nie zabraknie, tego możemy być pewni. Mały piesek potrafi dokonać w mieszkaniu poważnych zniszczeń. Im wcześniej sobie to uświadomimy, tym lepiej. Co więcej, w mieszkaniu czeka też na niego mnóstwo niebezpieczeństw. Jak zaaranżować przestrzeń, by uniknąć zagrożeń?

Właściwe przygotowanie mieszkania na przyjęcie czworonoga oraz zabezpieczenie go przed ewentualnymi uszkodzeniami to podstawa, w przypadku adopcji psa. Jeśli o tym zapomnimy, może się zdarzyć, że ciekawskie szczenię przysporzy nam wielu kłopotów. Z drugiej strony konieczne jest również uprzątnięcie przedmiotów, które dla niesfornego malucha mogłyby się okazać niebezpieczne. Przygarniając pod swój dach psa, stajemy się odpowiedzialni za jego zdrowie i życie. Warto o tym pamiętać.

Zakup niezbędnych akcesoriów

Razem z pojawieniem się w domu szczenięcia konieczny jest zakup niezbędnych dla niego akcesoriów. Pies dzięki temu łatwiej się adoptuje i szybciej przyzwyczaja do nowego miejsca. Zapewnimy mu w ten sposób odpowiednią opiekę, co jest niezwykle istotne dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Podstawą są oczywiście miski, z których maluch będzie jadł i pił. Konieczny jest również wybór dostosowanej do jego wieku karmy. Legowisko, na którym będzie spał pies, należy położyć w spokojnym miejscu. Najlepiej, jeśli znajdzie się w pomieszczeniu stosunkowo rzadko odwiedzanym przez domowników. Może to być przedpokój lub oddzielny pokój. Konieczne będą również szelki oraz smycz, która umożliwi wyprowadzanie pieska na spacer. Niezbędne akcesoria można znaleźć na stronie SklepZoologic.pl. Jest tam też szeroki wybór karm dostosowany do różnych grup wiekowych.

Sposób na zabezpieczenie mieszkania

Małe szczenię ma bardzo silną potrzebę gryzienia. Może się więc zdarzyć, że ofiarą jego zębów padną przedmioty, które mają dla nas jakąś wartość. Czasami takich strat trudno będzie uniknąć. Jeśli jednak zaopatrzymy pupila w odpowiednie zabawki do gryzienia, chętniej pozostawi w spokoju inne przedmioty. Gryzaki, szarpaki i inne akcesoria przeznaczone dla małych psów mogą okazać się tu bardzo pomocne.

Warto zwrócić szczególną uwagę na przedmioty pozostawione na podłodze: niczym nieosłonięte kable, dziecięce zabawki, a nawet nasze buty. To przedmioty szczególne narażone na zniszczenie. Koniecznie trzeba je chować i zabezpieczać przed szczenięciem, a jeśli już dostaną się w jego zęby, bez zbędnego karania, ale stanowczo mu je zabierać.

Bezpieczeństwo szczenięcia jest równie ważne

Należy pamiętać, że większość znalezionych na podłodze rzeczy i substancji pies traktuje jak potencjalne jedzenie. Nie powinno zatem dziwić, że chodzi wokół stołu, zjadając to, co z niego spadnie. Być może nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że pożywienie człowieka nie zawsze jest dla czworonoga bezpieczne. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na to, co spada lub leży na podłodze.

Pies będzie równie zapamiętale zlizywał okruchy chleba, jak i rozlane na podłodze substancje lub rozsypane granulki. Dlatego trzeba odpowiednio zabezpieczyć znajdującą się w domu chemię gospodarstwa domowego. Należy też zwrócić uwagę, czy nie na podłodze lub w zasięgu szczenięcia nie leżą drobne przedmioty, które mógłby połknąć, narażając się tym samym na niebezpieczeństwo.

Przygotowanie mieszkania na przyjęcie szczenięcia obejmuje zarówno zabezpieczenie mebli, domowych sprzętów oraz przedmiotów codziennego użytku, jak i ochronę pupila przed substancjami lub przedmiotami potencjalnie dla niego niebezpiecznymi. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich czyhających na psiaka zagrożeń. Dlatego kluczowa jest nasza wyobraźnia i ostrożność, która pomoże uniknąć sytuacji potencjalnie niebezpiecznych.

About Redakcja

Redakcja portalu Psiaki.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.