Rodzaje wystaw psów rasowych

Każdy hodowca na pewno chciałby się swoimi psami pochwalić przed resztą. Nie jest to trudne, bo dziś bardzo często organizowane są wszelkiego rodzaju wystawy psów. Warto w nich brać udział, tym bardziej że dzięki wystawom możemy także sporo zarobić, choć tu wiele zależy już od tego, jak będzie prezentował się nasz pupil. Jak w związku z tym możemy podzielić wystawy psów rasowych?

Wystawy krajowe

Najpopularniejsze są oczywiście wystawy krajowe, których nie brakuje także i w Polsce. Obecnie każdego roku jest ich kilkadziesiąt, a zrzeszają one od kilkuset to nawet ponad tysiąca rasowych psów polskich i nie tylko hodowców. Warto w tym miejscu zauważyć, że najczęściej są one organizowane w niedzielę, a miejscem takiej wystawy jest teren otwarty.

Wystawy międzynarodowe

Wyższą rangą wystaw są wystawy międzynarodowe organizowane w największych miastach zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej. W Polsce takich wystaw rocznie jest około dziesięciu i gromadzą one kilka tysięcy psów. Najczęściej odbywają się w weekendy i trwają dwa dni.

Wystawy klubowe

Wystawy klubowe odbywają się akurat raz w roku, a organizowane są przez klub danej rasy bądź też kluby danych ras. Oczywiste jest zatem, że można na nie zgłosić tylko psy rasy, której wystawa dotyczy.

Te trzy wystawy są najpopularniejsze, choć nie możemy zapominać też o innych. Wymienić tu można jeszcze choćby wystawy specjalistyczne, championów, europejskie czy światowe. Najbardziej popularną wystawą na świecie jest organizowana w Wielkiej Brytanii wystawa Cruft’s.

About Redakcja

Redakcja portalu Psiaki.net.pl

2 thoughts on “Rodzaje wystaw psów rasowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.