terrier look4dog

Teriery – warto poznać ich cechy!

Zanim zdecydujecie się, aby w waszym domu zamieszkał terrier, warto poznać jego cechy. Teriery, choć są to psy niezwykle przyjazne, zabawne, urocze od którym emanuje pozytywna energia mogą również przysporzyć Wam wielu problemów. Teriery potrafią być niezależne, zadziorne, uparte i nie potrafią zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. Wyhodowane do polowań i zwalczania mniejszych szkodników. Pracują jako norowce, więc muszą odznaczać się sprytem, odwagą, temperamentem dlatego też spacer z nimi może być dość sporym wyzwaniem.

Popularne odmiany terierów

Wielkość terierów jest różna od dość małych takich jak Yorkshire terrier, Norfolk, Cairn lub West Highland White Terrier, Jack Russel i Parson Russel Terrier przez średnie Foxteriery, Teriery walijskie, po największego z terierów jakim jest Airedale Terriera.

Charakter terierów

terrier look4dog

Przyszli właściciele powinni wiedzieć, że teriery są wspaniałymi zwierzętami domowymi, rodzinnymi ale wymagają odpowiedniego wychowania. Trzeba wykazać się cierpliwością, wytrwałością, a przede wszystkim powinno się uszanować ich niezależność. Teriery nigdy nie będą posłuszne w 100%, dlatego nie jest to rasa dla miłośników posłuszeństwa. Jednak stanowcze i rozsądne szkolenie już od pierwszych dni w domu spowoduje, że terrier będzie wspaniałym członkiem rodziny. Ogólnie terriery są przyjaźnie nastawione do innych psów i kotów pod warunkiem, że są z nimi wychowywane. Pamiętajcie, że terriery to urodzeni myśliwi więc bardzo prawdopodobne jest, że pogonią kota sąsiadów i nie będą miłe dla małych zwierząt, takich jak króliki czy chomiki. Terriery są generalnie rasą zdrową bez większych chorób genetycznych.

Jeśli szukasz sprawdzonych hodowli psów rasowych

Sprawdź rasy terierów oraz hodowle na https://www.look4dog.com/rasy-psow/teriery

About Redakcja

Redakcja portalu Psiaki.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.