terrier look4dog
Psy rasowe

Teriery – warto poznać ich cechy!

Zanim zdecydujecie się, aby w waszym domu zamieszkał terrier, warto poznać jego cechy. Teriery, choć są to psy niezwykle przyjazne, zabawne, urocze od którym emanuje pozytywna energia mogą również przysporzyć Wam wielu problemów. Teriery potrafią być niezależne, zadziorne, uparte i nie potrafią zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. Wyhodowane do polowań i zwalczania mniejszych szkodników. Pracują jako norowce, więc muszą odznaczać się sprytem, odwagą, temperamentem dlatego też spacer z nimi może być dość sporym wyzwaniem.

Popularne odmiany terierów

Wielkość terierów jest różna od dość małych takich jak Yorkshire terrier, Norfolk, Cairn lub West Highland White Terrier, Jack Russel i Parson Russel Terrier przez średnie Foxteriery, Teriery walijskie, po największego z terierów jakim jest Airedale Terriera.

Charakter terierów

terrier look4dog

Przyszli właściciele powinni wiedzieć, że teriery są wspaniałymi zwierzętami domowymi, rodzinnymi ale wymagają odpowiedniego wychowania. Trzeba wykazać się cierpliwością, wytrwałością, a przede wszystkim powinno się uszanować ich niezależność. Teriery nigdy nie będą posłuszne w 100%, dlatego nie jest to rasa dla miłośników posłuszeństwa. Jednak stanowcze i rozsądne szkolenie już od pierwszych dni w domu spowoduje, że terrier będzie wspaniałym członkiem rodziny. Ogólnie terriery są przyjaźnie nastawione do innych psów i kotów pod warunkiem, że są z nimi wychowywane. Pamiętajcie, że terriery to urodzeni myśliwi więc bardzo prawdopodobne jest, że pogonią kota sąsiadów i nie będą miłe dla małych zwierząt, takich jak króliki czy chomiki. Terriery są generalnie rasą zdrową bez większych chorób genetycznych.

Jeśli szukasz sprawdzonych hodowli psów rasowych

Sprawdź rasy terierów oraz hodowle na https://www.look4dog.com/rasy-psow/teriery

Pies w domu

Dlaczego warto mieć psa? Powody można wymieniać w nieskończoność. Niezwykle ważne jest jednak, byś zanim zdecydujesz się wziąć pod opiekę czworonoga, kilka razy dokładnie przemyślał swoją decyzję. Psy są wspaniałe, ale opieka nad nimi jest czasochłonna. Zastanów się, czy jesteś gotowy poświęcić psiakowi sporą część swojego wolnego czasu przez najbliższe 8-10 lub więcej lat.

Oddanie niechcianego psa do schroniska po tym, jak zdąży już przywiązać się do Ciebie, pozostawi duży ślad na jego psychice. Biorąc go pod swój dach, pamiętaj o słowach z Małego Księcia „Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”. Bądź więc odpowiedzialny i kiedy już zdecydujesz się na przygarnięcie czworonoga, dbaj o niego i nie rezygnuj, nawet w chwilach, kiedy będzie nieco trudniej.

Jeśli świadomie i odpowiedzialnie podejmiesz decyzję, pies z pewnością stanie się pełnoprawnym członkiem rodziny oraz sprawi, że Twoje życie stanie się lepsze i pełniejsze. W trudnych chwilach poprawi humor, zmotywuje do codziennego ruchu, pomoże w stresujących momentach życia. Ty w zamian daj mu kochający dom i otocz opieką.

Około połowa Polaków mieszka ze zwierzakami domowymi. Najbardziej lubianymi i najczęściej wybieranymi towarzyszami są psy oraz koty. Przyjmuje się, że osoby, które lubią towarzystwo i są bardzo otwarte, wybierają psy, z kolei introwertycy najczęściej wolą koty.

Dziś skupiamy się jednak na psiakach. Dlaczego tak dobrze czujemy się w ich towarzystwie? Badania pokazują, że mózgi psów i ludzi funkcjonują w bardzo podobny sposób! To dlatego te zwierzęta doskonale rozumieją to, co chcemy im przekazać. Okazuje się również, że dokładnie tak, jak my, psy słyszą zarówno wypowiedziane słowa, jak i rozróżniają ton, w jakim zostały one wypowiedziane, a tym samym emocje, z jakimi zwraca się do nich człowiek.

Właśnie dlatego psy doskonale wiedzą, kiedy jest nam smutno i trzeba nas pocieszyć lub po prostu położyć się obok, a kiedy jesteśmy radośni i pełni energii – wtedy z chęcią wykorzystują to i prowokują wspólną zabawę.

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. A przyjaciel to istota, która będzie z nami na dobre i na złe. Nieważne jakimi jesteśmy ludźmi, jaki mamy kolor skóry, wiek, sytuację finansową, gdzie mieszkamy, co lubimy robić. On przy nas będzie zawsze.

Psy są świetnymi towarzyszami, niezależnie od tego, czy chodzimy z nimi na spacery, przytulamy się na kanapie, czy bawimy w aportowanie, dzięki czemu jesteś szczęśliwszy i zdrowszy. Oto dlaczego posiadanie psa w twoim życiu ma wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Są zabawne, podnoszą na duchu i czasami wydaje się, że rozumieją nas w sposób, w jaki żaden inny człowiek nie może. Nauka wciąż udowadnia, że ​​zwierzęta w naszym życiu oferują nam znacznie więcej niż tylko towarzystwo. Dzieląc nasze domy, zwierzęta domowe mogą pomóc nam złagodzić ból fizyczny lub psychiczne i chronić nas przed alergiami. Specjalnie wyszkolone psy mogą nawet wywąchać rozwijające się choroby i ostrzec nas przed jedzeniem, którego nie powinniśmy jeść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *